Ministerstvo financí se chystá zdanit online sázení

16 Apr

V lednu byla přijata velmi kontroverzní (kontroverze probíhaly především mezi zákonodárci a zbytkem populace) novela loterijního zákona a nyní se vrchnost nestačí divit že k ničemu kloudnému nebyla. Ministerstvu financí vadí, že státu “unikají” miliony korun, jelikož přes nečeské zahraniční servery Češi prosázejí nemalé miliony korun. Sázky rozhodně dohromady netvoří malý objem peněz. Odhaduje se že na jeden fotbalový zápas české ligy se vsadí až milion eur.

Krok podobný Česku zatím provedlo jen Dánsko, jenž povolilo přístup na “svůj trh” (jak to v praxi digitalního věku se mi nepodařilo dozvědět) zahraničním firmám pouze za předpokladu že sázky od dánských občanů povede na zvláštním účtu, jenž bude posléze zdaněn. Poněkud inteligentnější praxi zavedla Itálie kde všechny finanční toky ze sázení, hazardu či online pokeru jdou přes jednu adresu, ze které si stát vezme určitou částku a posílá to dál. To je zrealizovatelné a všichni jsou spokojení. Tuto možnost doporučují kupříkladu i velké osobnosti okolo pokeru, v českém prostředí třeba manažer české divize Pokerstrategy Pavel Stehno.

Legislativní úprava podobná italské je již připravena, ministerstvo financí si však není jisto, zda-li chce tento krok prosazovat. Uvidíme.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: