Domácí grafické studio

15 Apr

K tomuto problému jsem se rozhodl přistoupit jako typický nepříliš informovaný uživatel a sestavit domácí studio tak, aby nevyžadovalo příliš odborných znalostí. K dispozici jsem dostal 120 000 Kč a šel jsem si hrát.

Hardware
Profesionální grafik či designér je určitě schopný strávit celé dny slíděním na webu, vyhledáváním recenzí a porovnáváním strojů. Já jakožto bohatý klasický uživatel, který na takové věci nemá trpělivost, jsem se rozhodl nechat za sebe pracovat jiné: firmu Mironet.
Mironet je mezi obchodníky s výpočetní elektronikou především svým konfigurátorem počítačových sestav. Kromě sestav herních a kancelářských pak samozřejmě nabízí i sestavy grafické a já jsem se rozhodl pro tu nejdražší:

PC Mironet Grafik 7000
PC Sestava
Jedná se o velmi silný stroj, ve kterém nechybí například čtyřjádrový processor, 16 GB paměti RAM a dva pevné disky s velkou kapacitou. Pro řadového uživatele víc než dost. V sestavě je také zařazena tiskárna.

Je sice pěkné, že máme silný stroj, na kterém si můžeme hrát, ale chtělo by to také něco, na čem si svou práci můžeme prohlédnout. Krátký sporadický průzkum nám představí firmu EIZO, pro kterou se očividně často rozhodují návštěvníci nejrůznějších webových stránek věnovaných grafice.

EIZO CG245W-BK EcoView 24″
Monitor EIZO
Pěkně velký a pěkně drahý monitor, který Alza popisuje jako “Vhodný pro zpracování videa, barevných fotografií či grafiky. Díky vynikajícím hodnotám kontrastu 850:1 a úhlům pohledu 178° je zajištěn dokonalý obraz ve všech směrech. K dokonalému obrazu také přispívá nemalou měrou i vnitřní 16bitové zpracování barev, které zaručuje přesné vykreslování barevných přechodů a vynikající prokreslení nejvyšších jasů i nejhlubších tónů.
To zní dobře ne?

Software
Teď když už nám pod stolem hučí nabušená bedna a na monitoru před námi bychom skoro mohli na pozadí plochy počítat stébla trávy, přichází čas na nějaké ty grafické programy. No a když už si pořizujeme jeden, co třeba si je koupit rovnou všechny? Určitě pro ně časem najdeme využití.

Adobe CS5.5 Design Premium
Adobe Design Premium CS5
Firma Adobe je všeobecně známá a při hledání grafických programů by naše kroky asi těžko mohly směřovat jinam. Adobe CS5.5 Design Premium je pak přímo balíčkem programů pro práci s grafikou (obsahuje například Illustrator, InDesign a samozřejmě Photoshop). Pro mne určitě jasná volba. Navíc má adobe studentské slevy!

Grafické studio máme hotové, tak si ještě jednou trochu přehledněji shrňme což že jsme si to vybrali.

PC Mironet Grafik 7000 47 741,- Kč Mironet.cz
24″ EIZO CG245W-BK EcoView 44 388,- Kč Alza.cz
Adobe CS5.5 Design Premium WIN CZ STUDENT&TEACHER Edition 10 999,- Kč Alza.cz

Celkem nás to tedy stálo 103 128,- Kč

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: