Avast si v Metru neprohlédneme

15 Apr

Poté, co Microsoft představil své nové prostředí pro Windows 8, se různé firmy začaly předhánět v oznamování svých aplikací pro toto prostředí. Původem česká firma Avast Software, která vyvíjí nám známý stejnojmenný antivirus, však tvrdí, že žádnou verzi antiviru Avast pro rozhraní Metro vyvíjet nebude. Prý tomu brání Microsoft.

Prostředí Metro pro W8

Webu Neowin.net tuto informaci sdělil přímo PR manažer společnosti Avast Lyle Frink: „Pro prostředí Metro nechystáme specifickou verzi antiviru avast! Microsoft nás od tohoto kroku aktivně odrazuje. Nicméně pokud bude uživatel pracovat v prostředí Metro, bude stále dostávat od antiviru avast! oznámení například o tom, že byl zablokován virus.“

Avast UI

Microsoft se k této věci zatím nevyjádřil.
Ačkoliv tedy Avast samozřejmě bude i ve Windows 8 stále fungovat (Avast má již nyní verzi, která je kompatabilní s W8 Beta a dokonce obsahuje některé speciální funkce), nebude podporován uživatelským rozhraním Metro. Jestli jde o pokus Microsoftu omezit konkurenci, nebo je problém někde jinde se asi ještě nějakou chvíli nedozvíme.

Zdroj: Živě.cz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: