Instagram v rukou Facebooku za pořádnej balík

12 Apr

Facebook odkoupil Instagram za rovnou miliardu dolarů. Tedy za čtvrtinu jeho ročního zisku a jedno procento jeho tržní hodnoty. Do té doby nejvíce peněz zaplatilo roku 2005 Yahoo za Flickr a to 30 milionů dolarů, tedy poměrně menší částku. Rok předtím Google koupil Picassu za „pouhých“ pět milionů dolarů.

Instagram je volně dostupná aplikace pro platformu iOS a Android, která svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií. Instagram je oblíbený především pro svoji jednoduchost a spolupráci s mobilními telefony a jinými přenosnými zařízení. Tato aplikace, jíž používá v současné době již 30 milionů uživatelů umožnuje jednoduché sdílení přes Facebook, Twitter, Tumblr či Flickr. Otázkou je zda možnost sdílení přes ostatní sociální sítě Facebook zachová.

Pro Facebook i jeho uživatele je tento nákup jistě přelomový, jelikož současné řešení sdílení fotografií není ideální a je složité zvláště pro mobilní zařízení. Není vhodno zapomínat že Facebook do velké míry stojí na „fotkách“. Nahráno jich je denně zhruba 250 milionů a průměrně 200 milionů (to je čtvrtina celkového počtu aktivních uživatelů) lidí každý den okomentuje či „olajkuje“ alespon jednu fotografii. Vzhledem k narůstajícímu počtu přenosných zařízení (odhaduje se že v roce 2013 jich bude používáno víc než-li klasických PC a notebooků) gigant sociálních sítí zneškodnil velkou konkurenci a vyřešil jeden svůj nepříjemný problém.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: