Hry, kterým stačí prohlížeč – která je nejlepší?

8 Mar

Z kategorie logických bych vyzdvihl hru Fault Line od vývojáře Nitrome, a to především kvůli originálnímu nápadu zmenšování úrovně za pomocí vašich robotických rukou. Ty se vždy přichytí na připravené úchyty a vše co se zachytí v meziprostoru zmizí. Tím se například utvoří průchod přes stěnu. Další překážky již pouze zvyšují úroveň hry a nároky na logické myšlení hráče.

http://www.nitrome.com/games/faultline/index.html

Ze skákacích her rád napíšu o Achievement Unlocked 2, jež více než hrou je zábavnou parodií na záplavu achievementů, jež se na nás hrnou snad ze všech her, které dnes vyjdou, flashové nevyjímaje. Tak v této hře budete odměněni vskutku za vše. Tak například první achievement následuje již za loading hry. Zároveň však při své vtipnosti neztrácí hra nic na své náročnosti, neb při obrovském množství achievementů je opravdovou výzvou získat všechny. Zároveň člověka svádí tlačítko Walkthrough, neb bez něj snad ani nejde všechny úspěchy objevit. Zároveň hra nabízí i  získání všech na čas a kooperativní multiplayer, a tak je opravdu z čeho vybírat.

http://armorgames.com/play/6561/achievement-unlocked-2

Z 3D her jednoznačně vybírám Quake Live. Toto věrné převedení hry Quake 3 Arena do prohlížeče má všechny přednosti originálu a perfektně vyřešený síťový kód. Tato hra uspokojí každého kdo hledá frenetickou akci, kde neustálý pohyb a střelba jsou alfou a omegou hratelnosti. A to vše v úsporném prostředí vašeho webového prohlížeče.

http://www.quakelive.com/

Jako multiplayer hru uvedu Rainbogeddon, variaci na Pacmana pro dva hráče. Na začátku hry vypadá level jako klasický Pacman. Dva požírači, bludiště, příšery a bílé puntíky pokojně čekající na sežrání. Poté ale jeden z hráčů sebere bombu a zábava se rozjede na plné obrátky. Bomby odpalují veškeré stěny levelu a nahrazují je dalšími puntíky k sežrání.  Rozjíždí se tedy hon za vyšším skóre, než má spoluhráč, a to až do kompletního vyčištění celého levelu. Dostatečnou variabilitu zaručuje 40 levelů s postupně se stupňující obtížností.

http://www.nitrome.com/games/rainbogeddon/

Jak do kategorie skillu, tak do kategorie logické by se dal zařadit Ninja Bear, hra, ve které se ujmete dvojice medvědů, jimž při hraní Skyrimu unikly z klece příšerky. Ty pak musí likvidovat za pomocí rozličných zbraní, jako je měnič gravitace či ledové dělo. Přitom však stojí na místě, a tak musí být jednotlivé střely přesně mířené a zároveň načasované. Munice je totiž do jednotlivých zbraní omezená a u každého medvěda omezená. A tak je nutno dobře promyslet, kdy a kam střílet.

http://armorgames.com/play/12891/ninja-bear

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: