Music Jet ? No big deal

10 Nov

WTF is musicjet?

České iTunes získaly bezprostředně po svém vstupu na trh konkurenčního protivníka. Jde o službu MusicJet.cz – aneb „Vaše oblíbená hudba vždy s Vámi“. Podobně jako u iTunes, jde o placenou službu přístupu k centrální hudební databázi, ovšem na rozdíl od iTunes, uživatel neplatí za stažená data, ale měsíční paušál.

Začnu výčtem všech pozitivních aspektů služby MusicJet:

–          Je levná

Základní verze služby je poskytována dokonce bezplatně, je však prokládánBuďte rádi, že to nevidítea jak vizuální, tak zvukovou reklamou. Zároveň v rámci této verze služby lze hudbu pouze streamovat. Neomezené streamování bez reklam vyjde uživatele na 75 Kč měsíčně, stahování hudby do PC či mobilu na 150 Kč za měsíc. Tím ovšem bohužel výhody služby končí. Pro využívání služeb MusicJetu musí uživatel stáhnout průseroidní aplikaci, bastl snažící se napodobit iTunes, který se ovšem do grafického prostředí windows hodí asi jako Paroubek do čela státu. Ostatní operační systémy nejsou dokonce ani podporovány – stejně tak si z mobilních uživatelů přijdou na své jen vlastníci OS Symbian či Android.

Další smutnou zprávou je, že uživatel má právo poslouchat staženou hudbu jen tehdy, kdy má službu MusicJet aktivně zaplacenou. V případě ukončení předplatného služby uživatel ztrácí právo na poslech této hudby. Hudbu si tedy uživatel nezakoupí napořád, pouze si půjčí právo na její poslech.

Nejsmutnější zprávou je však kvalita hudby. Uživatel platí za poslech hudby s potupným nitrátem pouhých 160kbps u PC a 96kbps u mobilních zařízení.

THERE”S GOT TO BE ANOTHER WAY

Přestože  stahování z databáze za paušální poplatek není špatnou myšlenkou, provedení je katastrofální. Služba MusicJet tudíž nijak vážně nekonkuruje ani jedné z ostatních tří běžně využívaných: iTunes, Torrent ani Rapidshare. Až někdo celý nápad překope a nabídne kvalitní hudbu do libovolného zařízení stahovatelnou přímo z prohlížeče za směšně nízký paušál, budu první, kdo se přidá. Ale do té doby: http://thepiratebay.org/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: