iPhone 4S… Let’s talk iPhone je za námi.

5 Oct

Již včera 4. Října Apple na domácí půdě v Cupertinu představil na dlouho očekávaném iPhone eventu “Let’s talk iPhone”, svůj slavný iPhone samozřejmě není to ten stejný iPhone, který máme v obchodech již rok, je to zcela nový – vylepšený iPhone 4S.

Ze začátku se podívejme na drby, které předbíhaly letošnímu eventu. Již od uvedení iPadu 2 se lidé baví o tom jaký bude iPhone 5 a samozřejmě, že letos nám nechyběl ani reálný mockup – čili ne mockup tak jak ho známe od dob iPhonu 3G ve formě 3D vizualizací, ale opravdu sestrojená krabička vypadající jako iPhone 5, který zřejmě vůbec neexistuje, nebo ještě chvíli existovat nebude.

Takže, Apple představil nový iPhone, iPhone 4S – starý iPhone 4 měl od začátku potíže se svojí důmyslnou anténou, která obíhala obvod iPhonu a tak nějak ho držela pospolu, né, že by problém s anténou byl takový, že by se iPhony rozapadaly, ale měli tak trochu problém s příjmem, protože když se na anténu podíváme z informatického hlediska je třeba, aby se k ní dostával signál, který se k ní nedostane když jí vezmeme do ruky.

Nový iPhone 4S má anténu vylepšenou – designově vypadá úplně stejně jako iPhone 4 (čili je to něco podobného jako iPhone 3G a 3GS, což sem čekal), ale 4S má anténu inteligentní, která je schopná přepínat kudy se k ní signál dostane. iPhone 4S má ve skutečnosti antény dvě, mezi kterými přepíná. Apple v podstatě trošku vylepšil již vylepšenou verzi iPhone 4 CDMA, kterou vydal někdy v únoru letošního roku pro Verizon. Verizon iPhone měl posunutou anténu pro wi-fi a GPS za skleněné části iPhonu, obě části antény pak používal pro příjem dat, avšak mohl používat pouze spodní část na vysílání dat.

Nový iPhone by měl být schopný přepínat mezi obojím a být schopný s každé části jak vysílat tak přijímat data.

Apple iPhone 4S

Ale posuneme se k důležitějším věcem, nový iPhone dostal nový procesor – ve skutečnosti je to ten stejný procesor co používá iPad 2, dvoujádrový Apple A5 Chip. Zároveň dostal lepší grafický chip a novou kameru.

Kolem kamery se to poslední dobou docela dost točí. Nejenom, že u předchozího iPhonu 4 nám Apple představil možnost HDR, natáčení 720p videa a dokonce i přisvícení fotek  a videa. Letos nám představil 8Mpx kameru s novým IR filtrem pro lepší a ostřejší fotky (asi o 60% více pixelů na fotku), ale také 1080p novou závěrku, která pouští k čočce víc světla a IR filter.

No a samozřejmě lepší procesor, grafika a kamera budou potřebovat více místa na hry, fotky a 1080p video a proto nový iPhone lze zakoupit dokonce i v 64GB verzi a to ve dvou barvách už od spuštění – ano je to barva bílá a černá. Vzhledem k tomu, že iPhone 4 se už také prodává v bíle barvě neočekávejme, žadné problémy s produkcí i letos.

Co se iOS týče.. Launch date pro iOS 5 je 14. Října (možná 15.), kdy se uvede do prodeje i samotný král iPhonů.

Apple iPhone 4S and iOS

K nám se iPhone dostane během tohoto měsíce. Koncem Října by sme si ho měli být schopní vystát na Václavském náměstí a v okolí u všech českých operátorů.

Co se novinek v iOS týče ty jsme si měli možnost prohlédnout už dříve v letošním roce na iOS eventu, kde byl představen i iPad 2 (pokud mi paměť dobře slouží). K novému iPhonu 4S přibyl ještě voice assistant “Siri” a pod slovem voice assistant si nepředstavujem žádný Microsoft Speech ba ani Alexe z OS X, ale opravdovou sekretářku zavřenou uvnitř iPhonu.

Syri bude schopný reagovat na všechny typické povely, jaké si představujeme od pomocníka v telefonu, jako je například možnost vyhledání nejbližší reataurace, přesunování eventů v kalendáři apod.

Možná, že můj článek zní trochu, jakože z nového iPhonu nejsem vůbec nadšený, ale opak je pravdou – iPhone 4S je docela “big deal” narozdíl od vydání iPhonu 3GS v době iPhonu 3G je trochu víc “ground breaking”. Kdo ví třeba vyhraju sportku nebo euromiliony a dočkáme se i mého hands-on (ale moc bych s tím nepočítal).

Na závěr vám ještě ukáži video toho, jak jsou nadšení zaměstnanci Applu, že vydali nový iPhone.

A jak je Siri Asistent užasný.

Zdroje:

  • Apple
  • MacRumors
  • Twitter

One Response to “iPhone 4S… Let’s talk iPhone je za námi.”

  1. caca October 6, 2011 at 9:05 am #

    first! xD

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: