iTunes Store pro ČR a Slovensko!

28 Sep

V to, v co už spousta apple fanoušků, ale všeobecně i fanoušků hudby očekává se stalo skutečností a to je spuštění iTunes Music Storu pro ČR.

Osobně jsem tenhle krok od Applu už nečekal a když už tak něco v smyslu iTunes storu pro Evropskou Unii, na což by sme ještě chvíli čekali. Avšak očekávané se stalo skutečností, je to doslova den co se objevila zpráva, že Apple chystá spustit svůj obchod s hudbou pro 10 Unijních zemí na jehož seznamu byla i Česká Republika a Polsko (Slovensko ne – seznam nebyl celý napsané byl jen Polsko a ČR).

A je to tu, dnes se nám otevřely brány do světa online hudby, čili si snad konečně Češi a slováci můžou zakoupit hudbu i jinak než ve formě zastaralých médií v obchodech.

Neměl sem zatím čas na nějaké bližší zkoumání toho, co všechno se na iTunes storu dá, nebo nedá koupit a jestli je nabídka hudby stejně kvalitní jako v US, každopádně Beatles si tam koupit můžete.

Co mě trošičku štve, je to, že pro nás ještě není spuštěný např. TV Show, nebo Movie Store, ale třeba se i toho jednou dočkáme.

Teď jsem momentálně zvědavý jak Apple přistoupí ke zdejší poptávce hudby, je třeba říct, že čeští a slovenští občané určitě mají velkou chuť na České a Slovenské kapely a jestli se objeví v nabídce Českého nebo všeobecně mezinárodního iTunes storu to je zatím ve hvězdách, ale určitě doufám, že ano.

Je třeba zmínit, že tomu není ani tak dlouho co Apple spustil český Online obchod se svými produkty a příslušenstvím – nalézt ho můžete na adrese http://store.apple.cz/ … Docela sem po spuštění Online obchodu v iTunes store doufal a ještě více doufám, že se blíží otevření první oficiální pobočky Applu i v ČR.

zdroj: http://images.apple.com/cz/home/images/hero_aos.jpg

EDITACE:

Tak to co sem psal, tak trochu jako sen je již uskutečněné – čili na iTunes Storu se již dá koupit hudba české, nebo slovenské produkce.

Mimo to bych ještě dodal, že iTunes Store byl otevřený pro všechny země Unie, které ho ještě nemělí – ČR, SR, Polsko, Bulharsko, Slovinsko ad.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: